Madame Tussauds Müzesi – Amsterdam

Marie Tussaud, 1761 – 1850 yılları arasında yaşamış Fransız doğumlu bir hizmetçidir. Yaptığı mum masklar ile özellikle ünlü kişilerin gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlaması ile hayatı değişmiştir. Londra’da öldüğünde 400 kadar çalışması vardır ve ilk Madame Tussauds Müzesi önce Londra’da açılmış ve sonrasında tüm dünyaya yayılmıştır. Dünya’nın çeşitli yerlerinde neredeyse 20 tane Madame Tussauds Müzesi vardır.

Madame Tussauds Müzesi Amsterdam şubesi kentin merkezi konumunda olan Dam Meydanı‘nın hemen yanındaki binaların birinde yer almaktadır. En etkileyici balmumu heykeller Londra’da olsa da, Amsterdam’ın balmumu heykel koleksiyonunda da oldukça etkileyici ve görmeye değer heykeller mevcuttur. Amsterdam Madame Tussaud Müzesi‘nde kraliyet ailesinden, ünlü sanatçı, oyuncu ve sporculara birçok ismin balmumu heykelini görebilirsiniz. Lady Gaga, Einstein, Prenses Maxima, Kraliçe Beatrix, Angelina Jolie, George Clooney, Brad Pitt, David Beckham, Ronaldinho, Rafael van der Vaart ve James Bond müzede balmumu heykeli olan ünlü isimlerden sadece birkaçıdır.

Heykelini gördüğünüz bu ünlü isimlerle dilediğiniz gibi fotoğraf çektirebilirsiniz. Müzenin ana salonundaki geniş gözetleme penceresinden Dam Meydanı ve Amsterdam Kraliyet Sarayı manzarası seyretmeden geçmeyin.

Madame Tussauds Müzesi Ziyaret Bilgileri

Haftanın her günü açık olan müzeyi 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Amsterdam’da Gezilecek Yerler linkine tıklayarak bu şehirde ziyaret edilecek diğer turistik yerlere ulaşabilirsiniz.

madame tussauds müzesi amsterdam

Menü