Nice’te Gezilecek Yerler

Nice’e geldiğinizde aşağıda sıralamış olduğumuz şehrin en önemli turistik mekanlarını rahatlıkla görebilirsiniz. Listede adı geçen yerleri inceleyerek kendinize güzel bir gezi planı hazırlayabilir ve serbest zamanda ayrıca görmek istediğiniz yerleri ziyaret edebilirsiniz. Sizin için derlediğimiz Nice’te Gezilecek Yerler listesindeki şehrin en popüler yerlerini Interbus seyahatiniz esnasında ziyaret edebilirsiniz.

Nice Gezilecek Yerler / Tarihi ve Turistik Mekanlar / Müzeler

Listedeki turistik yerler hakkında detaylı bilgi için merak ettiğiniz yerin üzerine tıklayabilirsiniz.

İngiliz Kaldırımı

Nice Plajları

Nice Gezi Rehberi linkine tıklayarak bu şehir hakkındaki tüm genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

nice gezilecek yerler

Nice’te Gezilecek Yerler

Nice Gezilecek Yerler denildiğinde akıllara şehrin meşhur taşlı plajları geliyor. İtalya ülke sınırına oldukça yakın olan Nice, Fransa’da güneyde kalan bir sayfiye yeri. Daha ziyade yüksek maliyetli tatillerin mekanı gibi düşünülse de aslında çok sevimli bir kent.

Cote d’Azur olarak anılan bölgede yer alan ve son derece ünlü olan yerlerden biri. Alabildiğine sahil ve plajlarla çevrili durumda. Fransız kuralcılığı ve katılığı zaman zaman hissedilse de turist akını sayesinde bunu kırmış durumda. Dilerseniz denizin tadını çıkarabilir, dilerseniz de sokaklarda dolaşıp güzel bir gün geçirebilirsiniz. Huzurlu bir ortamın hakim olduğu bir kent burası ve insanlar dinlenmenin ve tatilin tadını çıkarmaya geliyor genellikle. Bu yüzden sakin ve rahat zamanlar geçirmenize olanak sağlıyor. Tarihi binalar oldukça iyi korunmuş ve aktif olarak kullanılıyor. Sokak aralarında rengarenk binalar görmek mümkün ve bunlar da genellikle çok yeni yapılar değil. Doğal güzellikleri ile anılıyor ancak bunun için biraz zamana ihtiyacınız olabilir. Merkezde uzaman sahil ve geniş ağaçlı kaldırımların yanı sıra, kentin sırtlarında ve çevresinde son derece güzel doğal alanlar mevcut. Buralara gidebilmek için otobüs ya da günlük araçlar kullanmak gerek. Eğer az bir zamana sahipseniz merkezdeki sokakları gezmek, buralarda biraz dinlenmek ya da hediyelik eşya dükkanlarını gezmek de sizin için keyifli olacaktır.

İngiliz Kaldırımı denilen güzel yol gündüz plaj keyfi ve akşam romantik ortam sevenler için çok uygun. Eğer yürüyüş ile aranız iyiyse ve tatilden ziyade gezip görmek istiyorsanız bu yolu yürüyebilirsiniz. Kaldırımın sonunda güzel bir tepe ve kale ile karşılaşacaksınız. Tarihi yerlerin bir kısmına yine yürüyerek ulaşabilirsiniz ancak gitmek istediğiniz noktaları önceden araştırmak gerek. Bazı yerler Nice’de geçiyor olsa lokasyon olarak biraz uzak gelebilir.

Gezmekten ziyade dinlenebileceğiniz bir yer burası. Nice şehir merkezinde gezen yol arkadaşlarımın aksine tüm günü Nice Plajları‘nda geçirmekten keyif aldım. Ancak iyi bir planlama ile hem doğanın ve denizin hem de tarihi mekanların tadını çıkabilirsiniz. Sonuçta sevimli ve minik bir kent burası.

Menü