Red Light District – Amsterdam

Amsterdam’ın ünlü kırmızı ışık semti Red Light District. Türkçe karşılığı Kırmızı Fener Bölgesi’dir. Fuhuş semtinden çok, bir eğlence merkezidir. Dünya çapında birçok büyük şehirlerde kırmızı alanları ile uluslararası bir ün kazanmıştır.

Kanalın kenarında ilerleyen bölge, muhteşem görünümlü Amsterdam evlerinin altında bulunan kırmızı ışıkların içinde ilgi çeken sex işçilerinin bulunduğu nacizane yerlerdendir. Fakat bu bölgeyi  sadece genelev bölgesi olarak tanıtmak yanlış olabilir, bölge Amsterdam’ın en önemli turistik yeridir.

Amsterdam Red Light District coffee shopların, kafelerin bulunduğu, son derece turistik ve güvenli bir bölge ve burası Amsterdam’a gelen bazı turistlerin ziyaret sebeplerinin başında gelir. Bu bölgenin çılgın gece hayatı çok popülerdir. Sex işçiliği buradaki öngörülen genelevlerde ve 18 yaşını doldurmuş olmak şartıyla tamamen legaldir. Bu yüzden her şey doğal karşılanmakta. Tek doğal karşılanmayan şey, sokakta kırmızı ışıklar altındaki kadınlar fotoğraflarının çekilmesini istememektedir, bu yüzden fotoğraf çekmek sakıncalı ve yasaktır.

Red Light District Nerede ?

Amsterdam’da bir kaç tane Red Light District bulunmasına rağmen bunların en ünlüsü ve en eskisi ‘de Wallen’ yani rıhtım bölgesinde bulunanıdır. Denizcilerin ve tüccarların Amsterdam’da ilk buluşma noktası olan rıhtım, en eski genelev bölgesi olmuştur.

Amsterdam’da Gezilecek Yerler linkine tıklayarak bu şehirde ziyaret edilecek diğer turistik yerlere ulaşabilirsiniz.

red light district

Menü