Venedik’te Gezilecek Yerler

Venedik’e geldiğinizde aşağıda sıralamış olduğumuz şehrin en önemli turistik mekanlarını rahatlıkla görebilirsiniz. Listede adı geçen yerleri inceleyerek kendinize güzel bir gezi planı hazırlayabilir ve serbest zamanda ayrıca görmek istediğiniz yerleri ziyaret edebilirsiniz. Sizin için derlediğimiz Venedik’te Gezilecek Yerler listesindeki şehrin en popüler yerlerini Interbus seyahatiniz esnasında ziyaret edebilirsiniz.

Venedik Gezilecek Yerler / Tarihi ve Turistik Mekanlar / Müzeler

Listedeki turistik yerler hakkında detaylı bilgi için merak ettiğiniz yerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Rialto Köprüsü

San Marco Meydanı

San Marco Bazilikası

Aziz Mark’ın Çan Kulesi

Dükler Sarayı

Ahlar Köprüsü

Büyük Kanal

Torre dell’Orologio (Saat Kulesi)

Santa Maria Della Salute Bazilikası

Riva Degli Schiavoni

Venedik Gondol Turu

Venedik Kanalları

Venedik Gezi Rehberi linkine tıklayarak bu şehir hakkındaki tüm genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

venedik gezilecek yerler

Venedik’te Gezilecek Yerler

Venedik gezilecek yerler bakımından başta İtalya olmak üzere Dünya’nın en güzel ve sıradışı şehirlerinden biri. Kara parçasının olmadığı, yüzlerce kanal ve köprü üzerine kurulu olan bu kanallar şehri her gezginin büyülü rüyası. Burada ulaşım ‘vaporetto’ adı verilen deniz taksileri ile sağlanıyor. Bir yerden bir yere gitmek içinse irili ufaklı kanal ve köprüleri geçmeniz gerekiyor, bu da Venedik’i çok özel ve farklı bir şehir konumuna sokuyor.

Araç trafiğinin olmadığı Venedik, karnavalı, kanalları, gondolları ve birbirinden ünlü tarihi yapıları ile ünlü. Eğer yürüyerek gezdiğiniz bu şehir sizi yorarsa üzülmeyin, dar sokakların ve kanalların kenarında karşınıza çıkacak gondollar unutulmaz bir deneyim için sizleri bekliyor olacak.

Renkli sokakları ve kanalları ile ayrı bir dünya olan Venedik’in ara sokaklarında dilediğinizce dolaşmak ve kaybolmak ayrı bir zevk. Buranın bir İtalyan şehri olduğunu unutmadan pizza veya makarna denemenizi öneririz. Şehirde ücretsiz wifi olan mekan bulmak oldukça zor olsa da ucuza bulabileceğiniz maske ve hediyelik eşyalar bu açığı kapatıyor.

Menü