Seyahat Rehberi

Interbus ile muhteşem bir yolculuk deneyimi yaşamak için öncelikle hangi tarih aralığında Interbus yapmak istediğinize karar verip websitemiz üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Sonrasında ekibimiz size mail ve sms yoluyla geri dönüş sağlamakta ve adım adım ne yapmanız gerektiğini kabul mailinde açıkça belirtmektedir.

Daha sonrasında vize işlemleriniz gerçekleştirilip gezi tarihinizin gelmesini bekleyebilirsiniz. Vize işlemleri konusunda deneyimli ekibimiz adım adım sizi bilgilendirecektir. Seyahatiniz ve vizeniz için gerekli olan yurt dışı seyahat sigortası ücrete dahil olup ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Interbus seyahati için ayrıca otel rezervasyonu yapmanıza gerek yoktur, konaklama ücrete dahil olup, bu işlemler sizin yerinize ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Interbus bir otobüs yolculuğu olsa da gidilen şehirlerde her zaman bir otobüs dolusu insanla gezmiyorsunuz. Rotamızda yer alan şehre varıldığında görülmesi gereken turistik yerlere hep birlikte gidilmekte ve ardından serbest zaman verilmektedir. Siz bu serbest zamanda ister tek başınıza ister arkadaşlarınızla özgürce gezebilirsiniz.

Interbus rotanız önceden belirlendiği için herhangi bir rota planı yapmanıza gerek yoktur. Plan yapmadan Avrupa’da seyahat etmenin tadını çıkarabilir, gidilecek şehirlerde görülmesi gereken turistik alanları genellikle koordinatörlerimizin yönlendirmeleriyle zaman kaybetmeden rahatça görebilirsiniz. Şehirlerde verilen süreler şehrin turistik değeri ve büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Örneğin Pisa’da sadece eğik Pisa Kulesi olduğundan burada az bir zaman verilirken, büyük bir şehir olan Roma’da çok daha fazla zamanınız oluyor. Yolculuk boyunca konaklayacağınız şehirler de bu oran baz alınarak belirlenmektedir.

Interbus seyahatinizde yabancı dilinizin olup olmaması önemli değildir. Göreceksiniz ki vücut diliyle bile hemen herkesle anlaşabileceksiniz. Fakat yine de bir kaç kelime de olsa gideceğiniz ülkelerin dilini öğrenebilirsiniz bu sizin ve iletişim kuracağınız insanların hoşuna gidebilir.

Seyahat dahilinde uğrayacağınız şehirlerin turistik bilgilerine önceden göz atmanızda fayda var. Mutlaka görmek istediğiniz özel mekanlar varsa bunları  araştırıp not almanız yararınıza olacaktır. Seyahatiniz için çeşitli mobil uygulamalardan yararlanabilir ya da sizin için hazırlamış olduğumuz Interbus Şehir Rehberi‘nden faydalanabilirsiniz.

Gidilecek yerlere birlikte gidildiğinden ve ulaşım aracımız otobüs olduğundan kendinizi direk şehir merkezlerinde bulacaksınız bu yüzden metro, tramvay gibi ulaşım araçlarına pek ihtiyacınız olmayacaktır. Yine de kullanmak isterseniz ücretleri 1-2 euroyu geçmemektedir.

Seyahat öncesinde bir ihtiyaç listesi koordinatörlerimiz tarafından paylaşılmaktadır. Bu ihtiyaç listesine göre otobüsle Avrupa turu esnasında yeme içme masraflarınızı minimuma indirmeniz için koltuğunuzun altına bir yemek kolisi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca yemek ihtiyacınızı supermarketlerden karşılayabileceğiniz gibi gidilen şehirlerdeki fast food ya da restaurant, cafe tarzı mekanlardan da karşılayabilirsiniz. Hatta neredeyse tüm Avrupa’da damak tadınıza uygun işletmeler bulmak mümkün. Yine de farklı şehirlere özgü lezzetleri tatmanız da tavsiye edilir. Genellikle turistik şehirlere gidildiğinden şehir merkezlerinde su tıpkı ülkemizdeki gibi normal fiyatının çok üstünde olmakla birlikte supermarketlerde su fiyatları oldukça uygundur. Bu yüzden yolculuktan önce onlarca su şişesini kendinize yük etmek yerine, suyunuz bittikçe bu ihtiyacınızı supermarketlerden karşılamanız daha iyi olacaktır.

Gideceğiniz şehirlerde valiziniz, sırt çantanız ve alacağınız hediyelik eşyalar için emanetçi aramanıza gerek yoktur, fazla eşyalarınızı otobüste bulundurabilirsiniz. Deodorant, sabun, diş fırçası gibi ürünleri yanınıza alacağınız sırt çantasında muhafaza edebilirsiniz. Valizler sürekli açılmayacağından birer yedek kıyafetinizi de sırt çantanıza alabilirsiniz. Ortalama iki güne bir konaklama olduğundan duş, kıyafet değiştirme gibi sorunlarla pek karşılaşmamaktasınız. Bir gezgin olarak fazla eşyaları kendinize yük etmeden ‘daha az eşya, daha çok anı’ mantığı ile hareket edebilirsiniz.

Uğrayacağınız şehirlerde nerede olursanız olun kalkmadan önce etrafınıza son bir kez bakmanız cep telefonunuzu, çantanızı veya herhangi bir eşyanızı unutmamanız için yararlı olacaktır. Avrupa’nın neredeyse tamamında ATM mevcuttur yine de çok büyük paralar harcamayacağınız için bankamatiğe pek ihtiyaç duymayabilirsiniz. Paranızı veya kartınızı cüzdan yerine cebinizde taşıyabilirsiniz.

Seyahat boyunca her zaman hem seyahat arkadaşlarınıza hem de gittiğiniz şehirlerdeki insanlara karşı kibar ve pozitif olmaya özen göstermeniz hem otobüsten hem de yurt dışından güzel arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca her ne kadar yorulsanız da tüm Avrupa’ya tatil için değil, gezmek için yola çıktığınızı ve belki de yaşadığınız anların bir daha tekrarlanmayacağını unutmamalısınız.

Interbus markası ekstra tur ücreti mantığını ve dolaylı yoldan müşteriden kazanç sağlama durumlarını doğru bulmamaktadır. Bu yüzden seyahate çıktıktan sonra katılımcılarımızdan ekstra tur ücreti talep edilmez ve anlaşmalı yeme-içme ve alışveriş mağazalarına katılımcılarımız yönlendirilmez. Ancak seyahatiniz esnasında ekibimiz size gerekli tavsiyelerde bulunacaktır.

İyi yolculuklar dileriz.

Interbus Turizm A.Ş.

Menü