Cihan Oğuzhan – Interbus Sonrası Yorumu

Avrupa turuna çıkmadan önce aklımda soru işaretleri vardı. Nasıl olacaktı? Merak konusu… Girne Amerikan Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde aldığım dersleri başarıyla vermenin haklı mutluluğuyla Kıbrıs’tan İstanbul’a geldim. Bu süreçte birçok aksilik yaşadım. Telefonumun ekranı kırıldı, bavulum parçalandı, kıyafetlerim anason kokusuyla bütünleşti. Her şeye rağmen Interbus ekibi beni çok sıcak karşıladı. (Tatar Melih hariç. Şaka bir yana sağ olsun telefonu hep emrime amadeydi. Canım sıkılmasın diye bana dergi bile aldı.) İlk gün herkes birbirini tanımaya çalışıyordu. Ben de ilk çekik gözlü arkadaşım Melih ile tanıştım. Hoş sohbet ettikten sonra, o uyumaya bense anlattıklarımla çevremdekilerin yüzünü güldürmeye devam ediyordum. N’apim yapım bu… Pozitif bir adamım. İlk günden itibaren turun starı ilan edilirken, son gün yapılan seçimle turun ‘‘en starı’’ seçildim. Fan kulübüm bile oldu. Sevilmek, hissetmek… Ne güzel duygular. Bir otobüs dolusu harika insanlarla beraber ülkelerin sınırlarını aşmanın mutluluğuyla, farklılıklar içinde birlikteliğin olduğu efsane bir aile olduk. Bir sosyal medya uzmanının telefonsuz olması düşünülemez.

Interbus sayesinde günleri, tarihleri, saatleri unuttum. Sadece anı hissederek yaşadım. Ne de iyi geldi.🙂 Araç içerisinde ve sınır kapılarında halaylar çekip, kahkahalar attık. Hayatımın en güzel günlerini Interbus ailemle yaşadım. Araç içinde sahne aldım. Beraber şarkılar söyledik, şakalaştık. Günün sonunda alkışlardır insanı onurlandıran. Elleriniz dert görmesin. Beni çok mutlu ettiniz. İyi ki varsınız! Yaptığım anonslar hep dikkate alındı. ‘‘Sayın yolcularımız, sıcak su servisimiz başlayacaktır. Masalarınızın açık, koltuklarınızın dik konumda olması önemle rica olunur’’ sözünden sonra sevgili Alp ve Onur hep güleryüzlü, kaliteli hizmet ettiler. Hakları ödenmez vesselam. Tabii sevgili Caner Durukan dayanamadı, üzerime şampanya patlattı. Şampanya banyosu iyi geldi, hastaydım iyileştim. Her zaman yanımızdaydın be Caner ne çektin be başkan. Yorulmadan, sıkılmadan çözüm önerilerinle hep aklımda kalacaksın. İnsan sarrafı olmuşsun. Hep yardımcı olmayı ilke edinmişsin. Taklitlerinden ayırt edici yanın işini aşkla, severek yapıyor olman. Allah yolunu açık etsin… Başlangıçlar kolaydır, bitişler zor! Tanışmalar heyecanlı ve umutlu, ayrılışlar acı. Sizden bir şey kalır geride. Beni ve sanıyorum ki tüm Interbus arkadaşlarımı şu günlerde hüzünlendiren bir dönemdeyiz. Vedalaşınca hep ağladım… Vedalaşmayı sevmem o yüzden. Çünkü bu bir son değil, başlangıç. Fotoğraflarımı profesyonel makinesiyle çekerek bir kez olsun yüzünü ekşitmeyen Azad abime yürekten teşekkür ederken, diğer tüm arkadaşlarıma da var olun diyorum. Ülkeler ile ilgili anılarımı ayrı ayrı iBlog’da paylaşacağım.

Sosyal marka Interbus’la zamana yolculuk… Sosyal medya üzerinden katıldığım yarışma sonucunda tatil sponsorum olup; 17 ülke 23 şehir, 8 gece otel konaklama ve yurt dışı çıkış harçları vb. tüm masraflarımı karşılayan Interbus adına Genel Koordinatör sevgili Caner Durukan’a teşekkürü borç bilirim.

Yazacak, çizecek o kadar çok anı var ki… Bizler, bir mevsimlik çiçek gibi Interbus’tan gelip geçiyoruz. Başkalarının da geçtiği gibi… Ancak, mevsim bitecek; ama bizler başka iklimlerde de çiçek açmaya devam edeceğiz.

Volter’in dediği gibi, bahçemizi hiç kurutmayacağız, sulamaya, güzelleştirmeye devam edeceğiz. Asıl olan da bu değil mi? Sevgiyle kalın!

Interbus Katılımcı Yorumları

Menü