Dancing House – Prag

Vltava Nehri’nin kenarında Rönesans Mimarisi’nde bir evde yaşayan mimar Vlada Milunic modern tarzda bir yapı yapmaya karar verir ve 1997 yılında Dancing House ortaya çıkar. Çoğu kişi bu yapının Prag’ın tarihi havasına zarar vereceğini düşünse de yapı kısa zamanda şehrin en çok turist çeken noktalarından biri olmuştur.

Aslında Dans Eden Ev Prag’da yer alan bir ofis binasıdır. Binanın dış mimarisi dans eden iki insanı anımsattığı için bu ismi almıştır. Prag’lı ünlü dansçı çift Fred ve Ginger’in dansları tasvir edilerek bina yapılmıştır. Modern tarzda inşa edilen bu yapı uluslararası şirketlerin ofisi olarak kullanılmakta. Sadece çatı katındaki restoran dışardan gelenlere açık olan kısmıdır. Prag Eski Şehir Meydanı‘ndan Karl Köprüsü‘ne geçerken sol taraftan Vltava Nehri’ni takip ettiğinizde Dancing House Prag‘da sizi kısa bir yürüyüşünüzden sonra dansıyla selamlayacaktır.

Dancing House Ziyaret Bilgileri

Ziyarete açık olan binanın üst katlarında kafe-bar bulunmaktadır. Buraya rezervasyonla giriş yapıldığı söylense de rezervasyon yaptırmadan da rahatlıkla girip bir şeyler içebilirsiniz.

Prag’da Gezilecek Yerler linkine tıklayarak bu şehirde ziyaret edilecek diğer turistik yerlere ulaşabilirsiniz.

prag dancing house

Menü