Emine Özder – Interbus Sonrası Yorumu

Interbus’ta olmak 21. yüzyıl seyyahının heybesinde dünyayı gezmek gibiydi. Interbus’lı olmaktan daha iyi bir şey varsa 2. defa Interbus’lı olmaktır. 🙂 Interbus insanın başına gelebilecek en güzel şeylerden biri. Başınıza gelebilecek güzel maceralar ve yolculuk boyunca kurduğunuz güzel dostluklar da cabası. Umarım herkes bir gün bu güzel deneyimi tatma şansına sahip olur. Hiç aklımda yokken 2.sini gerçekleştirdiğim bu muhteşem gezi hayatımın en güzel gezilerinden biri oldu. Kaç ülkeydi o ya. Bi an sorulunca sayısını bile unutabiliyorum. Çocuklarımla katılmış olmam da artı bi durumdu. Düşünsenize ne kadar çok anımız oldu onlarla, hem de kaç tane ülkede. Herkesin en az bir defa yaşaması gereken bir gezi. Böyle bir gezi her yerde bulunmaz, asla pişman olmazsınız. 🙂 İyi ki böyle bir organizasyona katılmışım dediğim ve her anında müthiş keyif aldığım Avrupa maceram. Her gün farklı yerlerde uyuyup uyanmak, bambaşka yerler görmek muhteşemdi. Dünya’da 2014 yılında her 7 kişiden 1’i yurt dışına çıkmışken Interbus sayesinde o 7 kişiden 1 i olmak gurur verici. Tanıdığım onca güzel insan da bu gezinin başlı başına bir artısı. Bu tarz fırsatları yakalamak gerektiğine inanıyorum. Interbus’ta gözlerinizi her açtığınızda etrafınızı bambaşka bir mimari, konuştuğunuzda bambaşka bir dil, bambaşka renklerde insanlar ve bambaşka eğlence, yepyeni bir kültür içerisinde inanılmaz anılara sahip şanslı insanlardan biri haline geliyorsunuz. Bu kadar zamanda bu kadar yol katedilir mi diyenlere, gezdik, gördük, eğlendik hem de inanılmaz anılar, paha biçilmez dostluklar kazandık dersiniz.

Interbus benim için Selanik’te ATATÜRK, Üsküp’te köfte ve trileçe, Roma’da GalateriadellaPalma, Venedik’te gondol, Monaco’da para, Barselona’da hem futbol hem tarih, Paris’te AŞK, Amsterdam’da özgürlük, Brüksel’de waffle, çikolata ve hayal kırıklığı heykel, Berlin’de duvar, Prag’da bohem, gotik, hüzün, kasvet, nostalji, Becherovka, Viyana’da lüx, Floransa’da rönesans, Andorra’da vergi, Nice’de adrenalin, Pisa’da güzellik, Sofya’da anı, Belgrad’da Osmanlı, Budapeşte’de ihtişamdı. Şimdi de acaba sayamadığım, nerelerde ne hatıralar yaşadım dediğim, geziden önceki tüm ‘acabaları’ ‘iyi kiler’le bitirdiğim, Avrupa’yı neredeyse karış karış dolaştığım, 18 günü paylaştığım insanlarla ‘Türkiye’ye hoş geldiniz’ yazısına hüzünlendiğim, arkadaşlıkların, dostlukların temelinin atıldığı muhteşem bir gezi oldu.

Böyle bir geziye imkan tanıyan, bizim de bundan faydalanmamızı sağlayan Caner Durukan’a ve tüm koordinatörlerimize sonsuz sevgilerimi iletirim. 🙂 Unutmayın ki Interbus deniz gibidir. Önce, girerken yavaş yavaş adım atarsınız, sonra çıkmak istemezsiniz 🙂

Interbus Katılımcı Yorumları

Menü