Gökçe Aydın Demirhan – Interbus Sonrası Yorumu

Avrupa turu, eşimle uzun zamandır istediğimiz fakat bir türlü zaman ayıramadığımız bir programdı. Tekrarı olmayan tek şeyin zaman olduğunu düşündük ve daha fazla ertelemeyip Interbus’la tanıştık. Keşfetmeye ve eğlenmeye gelmiş bir otobüs dolusu pozitif insanla harika bir tatil geçirdik. Uykusuzluğa ve yorgunluğa aldırmadan kendimizi bilmediğimiz şehirlerin kalabalığına bıraktık.

Interbus’ın diğer tur organizasyonlarından farklı olan en güzel yanı; bulunduğun yeri kendi başına keşfetme fırsatı tanıması.. Öyle anlar oldu ki artık fotoğraf çekmeyi bir yana bırakıp şehirleri seyre daldık. Biri gelip sağanak yağmurda iliklerime kadar ıslanarak ıslak çoraplarla 20 km yürüdüm dese ‘deli’ derdim ama Paris’te yaptım, Budapeşte’ye resmen aşık oldum, Floransa’da hızımı alamayarak aynı öğüne hem pizza hem makarna sığdırdım, uyudum Viyana’dayım, uyandığımda Prag’da…

Roma’da Aşk Çeşmesi’ne para attıktan 10 dk sonra kocamı kaybedip bi başıma sokaklarda dolanırken bir yandan da Amsterdam Redlight’ta kaybetmediğime şükrettiren:), şehrin detaylarında, evimize dönen otobüsümüzün içinde, yeni kurulmuş sıcacık arkadaşlıklarımızda gizli, çokca anı biriktirmemize sebep olan bir macera oldu Interbus. Yolculuk önerileri ve harcama tutarı konusunda yazan diğer arkadaşlarıma ilave olarak yurt dışı için bir internet paketi edinmenizi öneririm, zira navigasyon kullanarak kaybolma ihtimalinizi ortadan kaldırırsınız. Bir de ben Cannes ve Nice’de yüzmediğime pişman oldum 🙁 yüzmeden gelmeyin derim. Döndüğümde farkettim ki cep telefonlarıyla çekilmiş koca kafalı selfilerin sonradan bakıldığında çok esprisi kalmıyor. Sokakları, manzarayı, hatta otobüsteki şamatayı bile kaydettiğim videolar daha keyifli geldi. Keşke daha çok video çekseydim dedim. O yüzden hafıza kartınızı geniş tutup bol video çekmekte fayda var.

Ve en önemlisi; Dünyanın başka bir toprağını heyecanla el ele adımlayabileceğiniz biri varsa eğer onunla gidin, eğer yoksa da olunca yeniden gidin… Gezimizi anlamlı kılan tüm yol arkadaşlarımıza ve samimiyeti için sevgili Caner Durukan ve tüm koordinatörlerimize kocaman bir teşekkürü borç biliriz.

Selam ve sevgiler. Gökçe & Çağlar DEMİRHAN

Interbus Katılımcı Yorumları

Menü