Ladadika Bölgesi – Selanik

Bu bölgeye kısaca şehirdeki yemek ve eğlence yaşamının kalbi diyebiliriz. Selanik limanının hemen arkasındaki trafiğe kapalı bir bölge olarak konumlanan Ladadika Bölgesi Osmanlı döneminde gemilerin yük indirip bindirdiği bir alan olarak kullanılırken günümüzde restoran ve barlarla dolu eğlenmek için pek çok seçeneği bir arada bünyesinde barındıran hoş bir mahalle olmuş durumda.

Burada dilerseniz açık havada ahşap iskemlelerde canlı yunan müzikleri eşliğinde taze deniz ürünleri ve Yunanların ouzo adı verilen rakı benzeri yerel içkilerini yudumlayarak güzel bir akşam geçirebilir, dilerseniz popüler dünya müziğiyle eğlenebileceği bir mekana gidebilirsiniz. Ladadika ayrıca, Selanik’teki Aristoteles Meydanı ve Beyaz Kule gibi merkezi yerlere de yürüme mesafesindedir.

Ladadika Bölgesi Ziyaret Bilgileri

Bu bölge daha çok şehrin eğlence ve yeme içme mekanlarını barındırdığından genellikle akşam saatlerinde hareketlidir. Palati ve Akron restoran Ladadika Bölgesi’nin en eski restoranlarındandır. Bu mekanlarda taze deniz ürünleri ve canlı müzikle güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Selanik’te Gezilecek Yerler linkine tıklayarak bu şehirde ziyaret edilecek diğer turistik yerlere ulaşabilirsiniz.

ladadika bölgesi

Menü