Monaco Prenslik Sarayı – Monte Carlo

Monaco Kraliyet Sarayı, Palais Princier ya da Monaco Prenslik Sarayı olarak bilinen, ülkenin en önemli turistik yapılarından biridir. Rample de la Major adındaki merdivenlerden çıkılarak sarayın bulunduğu meydana yani Palace Square’ye ulaşılır.

Kraliyet ailesinin 1927 yılından itibaren yaşadığı resmi yerdir. Turizmin gelişmesiyle, özellikle 20. yüzyıl itibariyle turistlerin en çok ziyaret ettiği noktalardan birine dönüşmüştür. Sarayın içinde Monaco Kraliyet Ailesi’nin kullandığı eşyalar ziyarete açılmıştır. Ayrıca rönesans tarzda yapılan yapı bu özelliği ile de epey ilgi çekmektedir. Burada bulunan nöbetçi askerlerin nöbet değişimi bir seramoni halindedir. Sarayda bu nöbet değişimine denk gelmek sonra da içeri girip Prens III.Rainier’in eski araba koleksiyonunu görmek iyi bir deneyim olacaktır.

Monaco Prenslik Sarayı Ziyaret Bilgileri

Palais Princier orjinal adıyla bilinen Prenslik Sarayı, Monte Carlo’da Cote d’Azur bölgesinde yer alır. İçeriyi gezerken sesli rehber seçeneği mevcuttur. Oldukça yüksek bir tepede yer aldığından, buradan muhteşem Monte Carlo manzarasını izlemek turistlerin daha çok ilgisini çeker. Turizm gelirleri için iyi bir kaynak olan sarayın iç mekanını gezmek için ücret talep edilmektedir. Ek bilgi olarak içeride fotoğraf çekmek yasaktır.

Monte Carlo’da Gezilecek Yerler linkine tıklayarak bu şehirde ziyaret edilecek diğer turistik yerlere ulaşabilirsiniz.

monte carlo prenslik sarayı

Menü