Monte Carlo Limanı – Monte Carlo

Elbette kentin deniz kıyısında genellikle lüks yatlar ile kaplı limandır. Kentin tam merkezinde yer aldığından ve zaten küçük bir bölge olduğundan mütevellit liman son derece önemlidir. Herkül Limanı olarak da bilinen bu limanda etrafındaki yürüş yolu ile birlikte kafeler ve lokantalar da vardır.

Ünlü Monte Carlo deniz manzarasını izlemek genellikle yatlarla bezeli kıyıda çok mümkün olmasa da aslında buranın tam olarak ruhu bu denilebilir. Limana geldiğinizde önünüzde alabildiğine deniz varken hemen arkanız binalar ile doludur. Güzel yemekler yiyebileceğiniz veya keyifle bir şeyler içebileceğiniz yerler gayet iyidir. Akdeniz iklimi ile güzel tatiller yapmak isteyenlerin uğrak noktası bir ülke olduğundan liman turistik açıdan epey ilgi görmektedir. Yine liman bölgesinden referansla Monte Carlo’daki diğer turistik merkezlere gitmek de mümkündür.

Monte Carlo Limanı Ziyaret Bilgileri

Liman, bu küçük şehrin hemen ortasında yer aldığından görmemeniz neredeyse imkansız. Tabi eğer özel yatınızla geldiyseniz limana yanaşmak için belirli bir miktarda para ödemeniz gerektiğini unutmayın.

Monte Carlo’da Gezilecek Yerler linkine tıklayarak bu şehirde ziyaret edilecek diğer turistik yerlere ulaşabilirsiniz.

herkül limanı

Menü