Monte Carlo Plajları – Monte Carlo

Burası günün ve gecenin her saati hareketli bir yer olduğundan, gündüzleri yatları bulunmayan tatilcilerin plajları tercih ettiği, geceleri ise merkezde bulunan mekanlarda eğlendiği bir yerdir. Monte Carlo içinde ve yakınındaki plajlardan bazıları özel oteller ya da lokantalara aitken bazıları dışarıdan gelen misafirleri de ağırlamaktadır. Temmuz ve Ağustos aylarında yapılan yaz festivali veya ünlü isimlerin verdiği konserlere göre planlarınızı yapabilirsiniz. En çok rağbet gören Monte Carlo Plajları‘nın bazıları;

Plage de la Baie des Fourmis : Grand Casino de Beaulieu’ya yakın bir konumda bulunur. Çakıl taşlı bir plajdır ve en önemli özelliği çok temiz olmasıdır. Merkeze 8 km kadar uzaklıktadır. Duşlar ve barlar bulunur.

Plage Paloma : Erken saatlerden itibaren güneş almaya başlaması ve bir taraf denizken diğer tarafın çam ağaçlarıyla kaplı olması yönüyle sevilir. Burası da taşlı bir plajdır. Yine çok temizdir. Lüks yatlar buradaki koya sıkça yanaşır. Buradaki barlar ile lokantalar tarafından işletilir. Bir içecek ile plajdan yararlanabilir, su sporları için ekipman kiralayabilirsiniz.

Roguebrune Cap Martin : Uzun sahil şerididir. En ünlü plajı Plage du Buse‘dir. Biraz merdiven çıkılarak ve toprak yol ile ulaşılır. Nispeten zor sayılan ulaşımı nedeniyle sakin yer sevenler için idealdir. Yaklaşık 400 metrelik, gidenlerin masalsı bir plaj diye tanımladıkları plajlardandır.

Kentte tam merkezde olmamasına rağmen en çok tercih edilen bu plajların dışında, Plage des Sablettes, Plaj Villefranche, Bordighera Lido da önemli plajlardır. Başta da söylediğimiz gibi Monte Carlo’daki bu plajların çoğu halk plajı değildir ancak keyifli vakit geçirebileceğiniz, temiz ve korunmuş plajlardır.

Monte Carlo’da Gezilecek Yerler linkine tıklayarak bu şehirde ziyaret edilecek diğer turistik yerlere ulaşabilirsiniz.

monte carlo plajı

Menü