Monte Carlo’da Gezilecek Yerler

Monte Carlo’ya geldiğinizde aşağıda sıralamış olduğumuz şehrin en önemli turistik mekanlarını rahatlıkla görebilirsiniz. Listede adı geçen yerleri inceleyerek kendinize güzel bir gezi planı hazırlayabilir ve serbest zamanda ayrıca görmek istediğiniz yerleri ziyaret edebilirsiniz. Sizin için derlediğimiz Monte Carlo’da Gezilecek Yerler listesindeki şehrin en popüler yerlerini Interbus seyahatiniz esnasında ziyaret edebilirsiniz.

Monte Carlo Gezilecek Yerler / Tarihi ve Turistik Mekanlar / Müzeler

Listedeki turistik yerler hakkında detaylı bilgi için merak ettiğiniz yerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Monaco Prenslik Sarayı

Monte Carlo Limanı

Monte Carlo Kumarhaneleri

Monte Carlo Plajları

Monte Carlo Gezi Rehberi linkine tıklayarak bu şehir hakkındaki tüm genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

monte carlo gezilecek yerler

Monte Carlo’da Gezilecek Yerler

Monte Carlo Gezilecek Yerler denince akla kumarhaneler gelse de şehirde gezinirken lüks yaşamı iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Fransız Rivierası’ndaki küçük bir prenslik olan Monako, zerafeti ve kalitesiyle oldukça baştan çıkartıcı bir ülke. Sadece 18 km2’lik alanı kaplayan ülke, Vatikan’dan sonra dünyanın 2. en küçük ülkesi. Monte Carlo ise bu küçük ülkenin başkenti sayılıyor.

Avrupa’nın en eski yönetici ailesi olan Grimaldi ailesi, 1297’de Ceneviz Cumhuriyeti’ni yenip Monako’yu kurmuş. Fransa ile 2002’ye kadar geçerli olan anlaşmaya göre, Grimaldi ailesinden bir mirasçı olmaması durumunda Monako’nun yönetimi Fransa’ya bırakılacakmış. 2002 yılında Fransa ve Monako, Monako’nun mirasçı kalmasa bile bağımsız devlet statüsünü koruyacağı yönünde anlaşma imzalamış.

Biz Monako’yu bir de Amerikalı aktris Grace Kelly ve Monako Prensi 3. Rainer’in peri masallarını andıran aşkından tanıyoruz. Çiftin 2. çocukları 2. Albert, şu anda Monako’yu yönetiyor.

Menü