Müzeler Adası – Berlin

Doğu ve Batı olarak ikiye ayrılan eski Almanya’nın birleşmesiyle kültürlerin birleştirilmesi gereği hasıl olmuştur. İşte bu gereklilik sonucunda 1990 yılında Berlin Müzeler Adası ortaya çıkmıştır. Unesco’nun dünya mirası listesinde olan ada, müze severler için bulunmaz fırsat.

Spree Nehri üzerinde, 1 km’lik alan üzerinde bulunan bu ada, pek çok koleksiyona ev sahipliği yapıyor. Eski Müze (Altes Museum), Yeni Müze (Neues Museum), Alte Nationalgalerie (Eski Ulusal Galeri), Bode Müzesi, Pergamonmuseum gezilebilecek müzeler. Kısaca 19.yy, 1800’ler, 1900’ler adına pek çok eser ile yakın tarih ve dünya savaşlarına ait bilgiler bu müzelerde mevcut.

Müzeler Adası Ziyaret Bilgileri

Adada yer alan tüm müzeleri gezmek isterseniz tam bir günü buraya ayırmanız gerekecektir aksi halde pek hakkı verilmez. Eğer fazla zamanınız yoksa içlerinden bir yada iki tanesini seçip önceden plan yapmakta fayda var. Yılda ortalama 3 milyon insanın Berlin Müzeler Adası’nı ziyaret ettiği söyleniyor. Kısaca eğer müze gezmek sizin için önemliyse Berlin’de ilk durağınız burası olmalı. Öyle ki hepsi bir araya toplanmış.

Berlin’de Gezilecek Yerler linkine tıklayarak bu şehirde ziyaret edilecek diğer turistik yerlere ulaşabilirsiniz.

berlin müzeler adası

Menü