Nice Plajları – Nice

Sahil boyunca uzanan, son derece albenili plajlar topluluğu Nice’in bir tatil merkezi olmasını sağlıyor. Havalimanı yakınlığı yüzünden, kumların uçuşunu engellemek amacıyla çakıl taşlarıyla kaplanmış durumda. Tabii bu beyaz taşlar ayrı bir güzellik katmış. Plajların her birinin etrafında güvenlik görevlileri bekliyor. Güvenlik görevlileri huzur bozucu durumlar dışında da, herhangi bir sebeple müdahalede bulunma hakkına sahip. Her plajda duş bulunuyor ancak giyinme kabini bulmak genelde zor oluyor. Nice Plajları‘nda yüzmek ise genelde keyifli. Pek çok plaja göre son derece temiz ve rahat.

Plaj isimleri Blue Beach, Castel Beach, Opera Beach, Coco Beach, Florida Beach. Tabii daha özenli ve ücretli plajlar bunlar. Ancak çoğu turist ve tatilci gibi yerel halk da ücretsiz olan halk plajlarını seviyor. Kaldı ki tüm sahil yolu boyunca rahat edebileceğiniz yerler bunlar. Tüm sahil yolu boyunca herhangi bir noktada rahatlıkla denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz.

Nice’de merkezden, Cannes yönüne doğru uzaklaşınca ulaşacağınız plaj Juan les Pins en büyük plajlar bölgesidir. Mavi bayrağa sahip denizi ve metrelerce kum plajı cezbedicidir. Genellikle halk plajı olarak hizmet verir ve sadece şezlonglu alanlar ücretlidir. Elbette nezih ve huzurlu bir deniz keyfi yapmanızı sağlar. Ancak en meşhuru Antibes’tir. Bu sevimli küçük kasabada Pablo Picasso hayatını geçirmiştir ve bazı eserlerinde Antibes plajına rastlanır. Buranın masmavi denizi özellikte yat sahipleri için de vazgeçilmezdir. Nice merkezden ayrılmak istemeyenler içinse kentteki halk plajlarında vakit geçirmek ve sonrasında cadde karşısında soğuk bir şeyler içmek son derece keyifli olacaktır.

Nice’te Gezilecek Yerler linkine tıklayarak bu şehirde ziyaret edilecek diğer turistik yerlere ulaşabilirsiniz.

nice sahilleri

Menü