Şükran Aybike Yüksel – Interbus Sonrası Yorumu

Merhaba gezgin ruhlu, yüreği güzel dostum. Yolun buraya düştüyse sen de bizdensin ve doğru yerdesin.

Biz kim miyiz? İçi her gün yeni bir şehirde, yeni bir ülkede uyanma heyecanı ile dolu, Avrupa’yı adımlarıyla doldurup anılarını Avrupa’yla doldurmak isteyen, azıcık aşım ağrısız başım bolca yolum olsun diyen ve bütün bunları Interbus ile gerçekleştiren kocaman bir aileyiz.

Oradan baktığında çok zor ve yorucu gözüken bu süreç o kadar çabuk ve kolay geçiyor ki döndüğünde bir rüyadan uyanmış gibi hissediyorsun. Sonra ne mi oluyor? Kendi kendini ‘Interbuss gidiyoruz!’ ‘Arkadaşlar tam mıyız?’ diye nidalar atarken buluyorsun ve çevrendeki insanların anlamsız bakışlarıyla kendine geliyorsun. Sonra Amaann onlar ne anlar be deyip ‘OTOBİİİSS ’ diye bağırarak mutlu oluyorsun. Evet eğer interbusa katılırsan mutlu olmak bu kadar kolay. Bir çok kişi için anlamsız olan bir kelime sana keyif veriyor çünkü içinde 20 gün tıka basa doldurduğun anılar saklı.

Otobüste olan şeyleri anlatıp spoiler vermek istemem. İşin en heyecanlı, can alıcı kısmı orası zaten ama neler olmadığını anlatabilirim. Mesela uyuyamayan kimse olmuyor, ben uyuduysam herkes uyur kefilim ? (Hatta öyle alışmışım ki otobüs uykusuna Türkiye’ye dönünce yatağımda uyuyamadım, çünkü canım koltuğum?) Yalnız kalan kimse olmuyor. Türkiye sınırından çıkmadan biz aileyiz ruhu işliyor damarlarımıza sonra kal bakalım yalnız kalabiliyor musun?Aç kalan olmuyor, bu otobüse giren herkes sürekli bir paylaşma birbirini doyurma isteğiyle yanıp tutuşuyor.?

Koordinatörlerimiz otobüslerin değil hepimizin rehberi, yardıma hep açıklar. Interbus onlar için iş değil hayat felsefesi olmuş. ?

Aaa bir de kimse yorulmuyor. Evet evet kimse yorulmuyor. Günün sonunda otobüse ‘Off çok yorulduk yiiaa’ deyip kaç km yürüdük hesapları yaparak dönüyorsun ama otobüse binince hepsi geçiyor. Yorulmak değildir o yoksa duramazdık. ?

En önemlisi de kimse unutmuyor. Nasıl unutalım? Kelimelere dökemeyeceğimiz nice anılar biriktirmişiz hepsi Interbusta saklı. Teşekkürler Interbus ailem, isimleri tek tek yazmıyorum çünkü biz şahsına münhasır bir aileyiz, tekiz. ?

Menü