Zeynep Duray Dizdar – Interbus Sonrası Yorumu

Interbus ile tüm Avrupa nasıl gezilir, hem de otobüsle. Bunu ancak Avrupa’yı çok iyi tanıyan, mesafeleri, gezilecek yerleri iyi bilen birisi organize edebilir. Bu kişi de Caner Durukan. Hani bu gezide şunu hissettim, Avrupa’nın ruhunu okumak. Bunu yapan Interbus’u yapar; gençleri, kendini genç hissedenleri Avrupa’da böyle gezdirir..

İstanbul’dan başladığım yolculukta Selanik, Üsküp, Budapeşte, Viyana, Prag, Berlin, Amsterdam, Brüksel, Paris, Andorra, Barselona, Cannes, Nice, Monte Carlo, Pompei’yi yaşadım. Dikkat edin gezdim demiyorum yaşadım. Şuan Roma’dayız. Bu şehirleri otobüsle gezerken en önemli yerlerin yanında iniyorsun. Koordinatörler sizi yönlendiriyor, gezdiriyor. Ve bence en güzeli serbest zaman vererek şehri keşfetmenize, yaşamanıza fırsat veriyor. Hadi burda yemek yiyoruz, burdan hediyelik alın değil; buranın bu yemeği meşhur, şuralarda şu fiyata yiyebilirsiniz. Hediyelikler arka sokaklarda daha uygun fiyata alabilirsiniz. Bu şehirler pahalı bazıları daha ucuz diye bilgilendiriyorlar. Gezi rotası da çiziyorlar. Hatta kaybolduğunuz yerde bulup otobüse bile getiriyorlar (…)

Yürüyerek, metroya binerek şehri geziyorsun. Hani nerdeyim dediğin anda bir Interbus yolcusu ya sağında ya solunda oluyor. Benim gibi tek de gelsen arkadaşların oluyor yanında.
Rota öyle güzel ki otobüsle aslında Avrupa’yı görüyorsun. Avrupa yeşil. Şehirler arası yolların kenarları, geçtigimiz köyler ve şehir parkları.
Ve bu turda yüzme molası veriliyor. Barselona’da gezecek yer çok ama istersen yüz. Cannes ve Nice şehirleri; Fransız Rivierası yüz, deniz kenarında dolaş onu da yaşa.

Bunun gibi farklı konsept gezilerini farklı farklı tur şirketlerinde bulabilirsiniz ama tek bir turda bu fiyata bulamazsınız. İşte Interbus ve Caner Durukan’ın farkı bu.

Interbus Katılımcı Yorumları

Menü