Barcelonata Plajı – Barselona

Şehrin deniz kıyısı boydan boya plajlara ayrılmış durumdadır ve kuzey-güney olarak ikiye ayrılır. Dilerseniz deniz kıyısında bulunan lokanta ve kafelerde, dilerseniz direk kumsalda günün her saati vakit geçirebilirsiniz. Dükkan sahiplerinin de genelde sıcak kanlı olduğu bölgede, kumsal tarafında sokak satıcıları da mevcut. Gündüz denize girmek ya da akşamları keyifli vakit geçirmek için Barceloneta Plajı ve çevresi son derece keyifli.

Barselona’da bulunan plajları kabaca saymamız gerekirse, Bogatell, Mar Bella, Sant Sebastia, Llevant, Ocata, Caldetes, Nova Icaria, Garraf, Ocata, Sitges, Castelldefels ve St Pol de Mar’dır. Plajlar bayrak renkleriyle sınıflandırılmıştır ve bunlara internet sitelerinden yada şehir bültenlerinden ulaşılabilir. Olimpik Marina yakınlarındaki plajlar turistler tarafından en çok tercih edilenlerdir. Nova Icaria da marinaya yakın olan plajlarındandır.

Çoğunlukla kalabalık olur ve kumları ile ünlüdür. Bu plajın çevresinde bar, lokanta ve kafeler de bulunur. Bogatell ise 640 metrelik uzunluğuyla dikkat çeker. Burada genelde lokantalar bulunur. Bogatell’in yakınındaysa Mar Bella vardır ve bu plaj sörf yapanların tercih noktasıdır. Daha sakin yerler arayanlar için Ocata ve Garraf uygun olacaktır. En ünlü ve uzun plajlardan biri Castelldefels’tir. Oldukça populer olduğundan kalabalık gruplarla karşılaşabilirsiniz üstelik merkeze de yürüme mesafesindedir.

Barcelonete  Plajı Ziyaret Bilgileri

Barselona plajları özellikle kentte düzenlenen Olimpiyat Oyunları sırasında düzenlenmiş ve temizlenmiştir. Sonrasında da plajlarına önem vermeye devam etmişlerdir. Bu sebeple özgür ve rahat vakit geçirmek ya da daha üst düzey kafe ve barlarda zaman geçirmek isteyenler için idealdir. Çoğu plaj gecenin geç saatlerine kadar canlıdır. Gitmek istediğiniz plaja göre otobüs hatları mevcut. Bazı noktalarda bisiklet yolu yada trenle ulaşım da mümkün. Nasıl bir plaj istediğinize karar verip ona göre yolculuğunuzu rahatlıkla planlayabilirsiniz. Barceloneta Plajı hem şehir merkezine en yakın plaj hem de ücretsiz olduğundan şehirdeki diğer plajlara göre daha ön plandadır.

Barselona’da Gezilecek Yerler linkine tıklayarak bu şehirde ziyaret edilecek diğer turistik yerlere ulaşabilirsiniz.

barceloneta

Menü